Frank Menschner Cup 2017

Game Schedule

Game Date Time Home Away Result
1 Thu 7.9. 12:00 Menschner Men (USA) Dreadlax (GBR) RR 19:0 (5:0, 8:0, 6:0)
2 Thu 7.9. 13:00 LCC Wolves (CZE) Box Monkeys (FIN) RR 5:5 (2:1, 2:2, 1:2)
3 Thu 7.9. 14:00 Vienna Monarchs (AUT) GSI Grizzlies (NOR) RR 11:4 (3:1, 6:2, 2:1)
4 Thu 7.9. 15:00 LC Custodes (CZE) Polish Eagles (POL) RR 12:0 (4:0, 4:0, 4:0)
5 Thu 7.9. 16:00 Box Monkeys (FIN) Glasgow Clydesiders (SCO) RR 3:7 (0:3, 2:1, 1:3)
6 Thu 7.9. 17:00 Bats Bratislava (SVK) Old Dogs Plzeň (CZE) RR 4:7 (1:2, 1:1, 2:4)
7 Thu 7.9. 18:00 Menschner Men (USA) GSI Grizzlies (NOR) RR 10:4 (4:1, 3:1, 3:2)
8 Thu 7.9. 19:20 LC Custodes (CZE) Vienna Monarchs (AUT) RR 13:1 (2:1, 3:0, 8:0)
9 Thu 7.9. 20:20 Dreadlax (GBR) Polish Eagles (POL) RR 6:4 (4:0, 1:1, 1:3)
10 Thu 7.9. 21:20 LCC Wolves (CZE) Glasgow Clydesiders (SCO) RR 6:9 (3:3, 1:2, 2:4)
11 Fri 8.9. 10:00 Polish Eagles (POL) Old Dogs Plzeň (CZE) RR 0:15 (0:5, 0:4, 0:6)
12 Fri 8.9. 11:00 GSI Grizzlies (NOR) Glasgow Clydesiders (SCO) RR 1:11 (0:4, 0:3, 1:4)
13 Fri 8.9. 12:00 LCC Wolves (CZE) Vienna Monarchs (AUT) RR 5:4 (0:2, 2:1, 3:1)
14 Fri 8.9. 13:00 Bats Bratislava (SVK) Box Monkeys (FIN) RR 10:1 (5:0, 3:1, 2:0)
15 Fri 8.9. 14:00 Menschner Men (USA) Old Dogs Plzeň (CZE) RR 12:5 (7:4, 1:0, 4:1)
16 Fri 8.9. 15:00 Polish Eagles (POL) GSI Grizzlies (NOR) RR 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
17 Fri 8.9. 16:00 Bats Bratislava (SVK) Glasgow Clydesiders (SCO) RR 5:9 (0:2, 3:4, 2:3)
18 Fri 8.9. 17:00 LC Custodes (CZE) Dreadlax (GBR) RR 13:0 (3:0, 6:0, 4:0)
19 Fri 8.9. 18:00 Box Monkeys (FIN) Old Dogs Plzeň (CZE) RR 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
20 Fri 8.9. 19:00 Menschner Men (USA) Vienna Monarchs (AUT) RR 12:10 (2:4, 5:4, 5:2)
21 Fri 8.9. 20:00 LCC Wolves (CZE) Dreadlax (GBR) RR 15:2 (4:0, 3:2, 8:0)
22 Fri 8.9. 21:00 LC Custodes (CZE) Bats Bratislava (SVK) RR 18:1 (6:1, 7:0, 5:0)
23 Sat 9.9. 09:00 Dreadlax (GBR) Polish Eagles (POL) Z 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
24 Sat 9.9. 10:00 Old Dogs Plzeň (CZE) Bats Bratislava (SVK) LSF1 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)
25 Sat 9.9. 11:00 Box Monkeys (FIN) Vienna Monarchs (AUT) LSF2 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
26 Sat 9.9. 12:00 GSI Grizzlies (NOR) Polish Eagles (POL) Z 6:5 (3:1, 1:4, 2:0)
27 Sat 9.9. 13:00 LC Custodes (CZE) LCC Wolves (CZE) SF1 7:3 (1:1, 6:2, 0:0)
28 Sat 9.9. 14:00 Menschner Men (USA) Glasgow Clydesiders (SCO) SF2 7:11 (0:1, 3:6, 4:4)
29 Sat 9.9. 15:00 GSI Grizzlies (NOR) Dreadlax (GBR) Z 3:3 (1:2, 0:1, 2:0)
30 Sat 9.9. 16:00 Bats Bratislava (SVK) Box Monkeys (FIN) 7th place 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
31 Sat 9.9. 17:00 Old Dogs Plzeň (CZE) Vienna Monarchs (AUT) 5th place 5:6 (1:1, 3:2, 1:3)
32 Sat 9.9. 19:00 LCC Wolves (CZE) Menschner Men (USA) 3rd place 10:8 (3:3, 5:2, 2:3)
33 Sat 9.9. 20:00 LC Custodes (CZE) Glasgow Clydesiders (SCO) Final 13:4 (3:1, 6:1, 4:2)