Polish Lacrosse League 2022 Men

Game Schedule

Game Date Time Home Away Location Result
1 Sat 7.5. 10:00 Spartans Oświęcim Grom Warszawa Oświęcim 13:8 (3:2, 1:2, 4:3, 5:1)
2 Sat 7.5. 14:00 Spartans Oświęcim Kosynierzy Wrocław Oświęcim 5:14 (1:5, 1:3, 2:2, 1:4)
3 Sun 8.5. 11:00 AZS Legion Katowice Kraków Kings Katowice 15:7 (3:3, 4:0, 3:3, 5:1)
4 Sun 8.5. 15:00 AZS Legion Katowice Poznań Hussars Katowice 9:4 (3:1, 3:1, 1:2, 2:0)
5 Sun 29.5. 11:00 Poznań Hussars Spartans Oświęcim Poznań 11:9 (2:3, 3:3, 3:1, 3:2)
6 Sun 29.5. 15:00 Poznań Hussars AZS Legion Katowice Poznań 0:19 (0:5, 0:6, 0:5, 0:3)
7 Sun 29.5. 13:00 AZS Legion Katowice Spartans Oświęcim Poznań 16:7 (3:3, 4:2, 2:1, 7:1)
8 Sun 29.5. 15:00 Kraków Kings Kosynierzy Wrocław Kraków 2:23 (0:6, 0:8, 1:6, 1:3)
9 Sun 29.5. 11:00 Kraków Kings Grom Warszawa Kraków 9:6 (1:2, 4:0, 1:0, 3:4)
10 Sun 29.5. 13:00 Grom Warszawa Kosynierzy Wrocław Kraków 4:11 (1:3, 2:4, 0:1, 1:3)
11 Sat 4.6. 11:00 Grom Warszawa Poznań Hussars Warszawa 12:11 (3:3, 2:3, 4:3, 3:2)
12 Sat 4.6. 15:00 Grom Warszawa Kraków Kings Warszawa 5:4 (0:2, 1:1, 4:1, 0:0)
13 Sun 5.6. 15:00 Kosynierzy Wrocław AZS Legion Katowice Wrocław 12:8 (3:0, 5:3, 2:2, 2:3)
14 Sun 5.6. 11:00 Spartans Oświęcim Kosynierzy Wrocław Wrocław 2:15 (0:3, 1:5, 1:4, 0:3)
15 Sat 25.6. 00:00 Spartans Oświęcim Poznań Hussars Oświęcim 13:6 (5:1, 4:2, 1:1, 3:2)
16 Sat 25.6. 00:00 Kraków Kings Poznań Hussars Oświęcim 7:9 (3:2, 1:1, 0:3, 3:3)
17 Sat 25.6. 00:00 Spartans Oświęcim Kraków Kings Oświęcim 11:7 (5:1, 2:1, 2:2, 2:3)
18 Sun 26.6. 00:00 AZS Legion Katowice Kosynierzy Wrocław Katowice 8:10 (1:4, 3:2, 1:2, 3:2)
19 Sun 26.6. 00:00 AZS Legion Katowice Grom Warszawa Katowice 18:3 (5:1, 6:0, 4:1, 3:1)
20 Sun 26.6. 00:00 Grom Warszawa Kosynierzy Wrocław Katowice 2:11 (0:3, 0:3, 0:4, 2:1)
21 Sun 18.9. 15:00 Kosynierzy Wrocław Kraków Kings Wrocław 11:5 (2:0, 3:3, 2:0, 4:2)
22 Sun 18.9. 11:00 Kosynierzy Wrocław Poznań Hussars Wrocław 11:9 (3:1, 2:5, 4:1, 2:2)
23 Sun 18.9. 13:00 Poznań Hussars Kraków Kings Wrocław 8:6 (1:1, 3:0, 2:0, 2:5)
24 Sat 17.9. 11:00 Grom Warszawa Spartans Oświęcim Warszawa 11:8 (5:1, 3:2, 3:2, 0:3)
25 Sat 17.9. 15:00 Grom Warszawa AZS Legion Katowice Warszawa 5:9 (2:3, 0:1, 2:2, 1:3)
26 Sat 17.9. 13:00 AZS Legion Katowice Spartans Oświęcim Warszawa 8:5 (1:3, 3:0, 2:1, 2:1)
27 Sun 25.9. 12:30 Poznań Hussars Grom Warszawa Poznań 14:8 (3:3, 5:1, 5:1, 1:3)
28 Sun 25.9. 10:30 Poznań Hussars Kosynierzy Wrocław Poznań 0:10 (0:1, 0:4, 0:3, 0:2)
29 Sat 24.9. 11:00 Kraków Kings AZS Legion Katowice Kraków 7:11 (2:4, 3:1, 1:5, 1:1)
30 Sat 24.9. 15:00 Kraków Kings Spartans Oświęcim Kraków 12:11 (3:3, 3:4, 2:3, 3:1, 1:0)
31 Sun 9.10. 12:30 Kosynierzy Wrocław AZS Legion Katowice SF1 Wrocław
32 Sat 8.10. 11:00 Poznań Hussars Spartans Oświęcim QF1 Poznań
33 Sun 9.10. 14:00 Grom Warszawa Kraków Kings QF2 Warszawa
34 Sat 22.10. 00:00 SF2 Wrocław
35 Sat 22.10. 00:00 SF3 Wrocław
36 Sun 23.10. 00:00 5rd place Wrocław
37 Sun 23.10. 00:00 3rd place Wrocław
38 Sun 23.10. 00:00 Final Wrocław