National Box Lacrosse League 2024

Game Schedule

Game Date Time Home Away Location Stream Result
1 Thu 7.3. 20:15 SKL Jižní Město LCC Wolves Jižní Město 14:16 (4:2, 4:2, 4:7, 2:5)
2 Fri 8.3. 20:00 TJ Malešice Berlin Bears Malešice 9:11 (2:4, 2:1, 4:3, 1:3)
3 Sat 9.3. 15:00 Vienna Monarchs Berlin Bears Malešice 7:22 (3:5, 2:6, 0:2, 2:9)
4 Sun 10.3. 10:30 TJ Malešice Vienna Monarchs Malešice 20:11 (2:4, 5:3, 8:0, 5:4)
5 Wed 13.3. 19:30 LC Custodes Lakros Zbraslav Radotín 18:3 (4:1, 4:1, 7:1, 3:0)
6 Fri 15.3. 20:00 Berlin Bears Lakros Zbraslav Malešice 6:13 (0:2, 3:2, 0:3, 3:6)
7 Sat 16.3. 10:00 TJ Malešice LC Custodes Malešice 8:20 (1:5, 1:4, 3:4, 3:7)
8 Sat 16.3. 12:30 Panthers Wroclaw Bratislava Bats Malešice 11:7 (2:1, 2:3, 2:0, 5:3)
9 Sat 16.3. 15:00 LCC Wolves Berlin Bears Malešice 25:10 (5:1, 8:2, 5:5, 7:2)
10 Sat 16.3. 17:30 Lakros Zbraslav Vienna Monarchs Malešice 14:10 (4:1, 1:1, 5:6, 4:2)
11 Sun 17.3. 11:30 TJ Malešice Bratislava Bats Malešice 23:9 (7:0, 6:5, 4:4, 6:0)
12 Sun 17.3. 14:00 Berlin Bears Vienna Monarchs Malešice 10:15 (0:4, 1:4, 3:3, 6:4)
13 Fri 22.3. 19:30 LC Custodes Panthers Wroclaw Radotín 29:8 (10:2, 5:1, 6:4, 8:1)
14 Sat 23.3. 13:00 Lakros Zbraslav Panthers Wroclaw Radotín 10:13 (4:2, 4:5, 0:2, 2:4)
15 Sat 23.3. 16:30 Bratislava Bats TJ Malešice Bratislava 16:17 (3:4, 5:2, 4:3, 4:8)
16 Sat 23.3. 19:00 Vienna Monarchs SKL Jižní Město Bratislava 7:14 (1:1, 3:2, 1:6, 2:5)
17 Sun 24.3. 11:00 Vienna Monarchs TJ Malešice Bratislava 7:20 (2:5, 4:5, 0:3, 1:7)
18 Sun 24.3. 13:30 Bratislava Bats SKL Jižní Město Bratislava 9:13 (0:3, 3:5, 3:4, 3:1)
19 Tue 26.3. 19:30 LCC Wolves LC Custodes Radotín 6:19 (2:5, 2:2, 1:7, 1:5)
20 Wed 27.3. 19:30 Lakros Zbraslav SKL Jižní Město Radotín 2:9 (0:0, 0:2, 2:2, 0:5)
21 Wed 15.5. 18:00 Bratislava Bats Vienna Monarchs Bratislava 9:6 (1:1, 2:3, 4:1, 2:1)
22 Thu 28.3. 19:30 LCC Wolves TJ Malešice Radotín 19:18 (2:2, 5:7, 4:4, 7:5, 1:0)
23 Wed 3.4. 19:00 TJ Malešice SKL Jižní Město Malešice 11:15 (3:1, 2:2, 4:8, 2:4)
24 Wed 3.4. 20:00 LCC Wolves Panthers Wroclaw Radotín 15:14 (3:2, 4:4, 2:4, 6:4)
25 Sat 6.4. 14:00 Panthers Wroclaw Berlin Bears Wroclaw 12:10 (2:2, 3:2, 2:1, 5:5)
26 Sun 7.4. 14:00 Panthers Wroclaw Lakros Zbraslav Wroclaw 11:8 (2:1, 1:2, 5:3, 3:2)
27 Fri 12.4. 19:00 Lakros Zbraslav LC Custodes Radotín 7:18 (2:4, 1:5, 3:3, 1:6)
28 Sat 13.4. 18:00 Lakros Zbraslav Bratislava Bats Radotín 16:9 (2:3, 5:2, 3:3, 6:1)
29 Sat 13.4. 17:00 Panthers Wroclaw Vienna Monarchs Wroclaw 15:10 (2:3, 3:1, 4:3, 6:3)
30 Sun 14.4. 11:00 SKL Jižní Město Bratislava Bats Jižní Město 20:13 (3:5, 9:1, 4:5, 4:2)
31 Sat 4.5. 19:00 Berlin Bears TJ Malešice Selb 22:9 (3:3, 8:3, 4:1, 7:2)
32 Sat 4.5. 13:00 Vienna Monarchs LCC Wolves Bratislava 8:18 (2:5, 2:7, 2:5, 2:1)
33 Sun 5.5. 14:00 Berlin Bears SKL Jižní Město Selb 17:16 (2:3, 1:6, 5:3, 9:4)
34 Mon 6.5. 19:30 LC Custodes LCC Wolves Radotín 13:10 (3:2, 3:1, 4:3, 3:4)
35 Sat 11.5. 10:00 LC Custodes Vienna Monarchs Schwaz 24:8 (4:0, 5:5, 5:2, 10:1)
36 Sat 11.5. 12:30 Bratislava Bats Lakros Zbraslav Schwaz 10:11 (5:3, 2:3, 0:1, 3:4)
37 Sat 11.5. 17:30 SKL Jižní Město Panthers Wroclaw Schwaz 16:12 (7:1, 3:6, 3:0, 3:5)
38 Sat 11.5. 15:00 TJ Malešice LCC Wolves Schwaz 6:23 (2:8, 2:6, 1:5, 1:4)
39 Sun 12.5. 09:00 LC Custodes Bratislava Bats Schwaz 18:17 (8:1, 2:5, 3:6, 4:5, 1:0)
40 Sun 12.5. 11:30 Vienna Monarchs Lakros Zbraslav Schwaz 7:22 (2:7, 1:7, 1:1, 3:7)
41 Sun 12.5. 16:30 SKL Jižní Město TJ Malešice Schwaz 16:8 (6:1, 3:2, 3:2, 4:3)
42 Sun 12.5. 14:00 Panthers Wroclaw LCC Wolves Schwaz 7:26 (1:6, 4:5, 1:8, 1:7)
43 Wed 15.5. 19:30 LCC Wolves Lakros Zbraslav Radotín 13:10 (5:2, 2:2, 1:4, 5:2)
44 Thu 16.5. 20:00 Panthers Wroclaw SKL Jižní Město Pardubice 10:14 (1:2, 4:6, 2:4, 3:2)
45 Sat 18.5. 12:30 Berlin Bears LC Custodes Selb 22:6 (6:2, 10:2, 4:0, 2:2)
46 Sun 19.5. 12:30 Berlin Bears LCC Wolves Selb 15:17 (4:7, 5:4, 3:2, 3:4)
47 Tue 21.5. 19:30 LCC Wolves SKL Jižní Město Radotín 12:9 (6:1, 6:4, 0:2, 0:2)
48 Wed 22.5. 19:30 Lakros Zbraslav TJ Malešice Radotín 21:3 (6:1, 4:1, 7:0, 4:1)
49 Fri 24.5. 20:00 Berlin Bears Panthers Wroclaw Radotín 10:14 (1:2, 2:2, 2:6, 5:4)
50 Sat 25.5. 15:00 Bratislava Bats Berlin Bears Radotín 11:14 (3:2, 3:3, 3:4, 2:5)
51 Sat 25.5. 12:30 LCC Wolves Vienna Monarchs Radotín 24:5 (6:1, 9:0, 3:3, 6:1)
52 Sat 25.5. 10:00 TJ Malešice Panthers Wroclaw Radotín 9:16 (0:2, 2:4, 2:4, 5:6)
53 Sat 25.5. 17:30 LC Custodes SKL Jižní Město Radotín 14:15 (4:4, 6:1, 3:6, 1:4)
54 Sun 26.5. 12:30 Bratislava Bats LCC Wolves Radotín 5:21 (2:7, 0:8, 1:3, 2:3)
55 Sun 26.5. 10:00 Lakros Zbraslav Berlin Bears Radotín 14:8 (3:0, 3:1, 2:2, 6:5)
56 Sun 26.5. 15:00 SKL Jižní Město Vienna Monarchs Radotín 17:4 (5:1, 5:1, 6:2, 1:0)
57 Sun 26.5. 17:30 LC Custodes TJ Malešice Radotín 20:7 (6:4, 5:1, 4:1, 5:1)
58 Wed 29.5. 18:00 Vienna Monarchs Bratislava Bats Bratislava
59 Thu 30.5. 20:00 SKL Jižní Město Lakros Zbraslav Jižní Město
60 Thu 30.5. 20:00 Panthers Wroclaw LC Custodes Pardubice
61 Fri 31.5. 20:00 SKL Jižní Město Berlin Bears Jižní Město
62 Sat 1.6. 13:00 Panthers Wroclaw TJ Malešice Wroclaw
63 Sat 1.6. 14:00 LCC Wolves Bratislava Bats Radotín
64 Sat 1.6. 17:00 LC Custodes Berlin Bears Radotín
65 Sun 2.6. 11:00 Berlin Bears Bratislava Bats Radotín
66 Wed 5.6. 19:00 TJ Malešice Lakros Zbraslav Malešice
67 Thu 6.6. 20:00 SKL Jižní Město LC Custodes Jižní Město
68 Sat 8.6. 14:00 Bratislava Bats LC Custodes Bratislava
69 Sat 8.6. 16:30 Vienna Monarchs Panthers Wroclaw Bratislava
70 Sun 9.6. 10:00 Vienna Monarchs LC Custodes Bratislava
71 Sun 9.6. 12:30 Bratislava Bats Panthers Wroclaw Bratislava
72 Tue 11.6. 19:30 Lakros Zbraslav LCC Wolves Radotín
73 Fri 21.6. 00:00 2 3 Radotín
74 Fri 21.6. 00:00 1 4 Radotín
75 Sat 22.6. 00:00 LSF1 LSF2 Radotín
76 Sat 22.6. 00:00 WSF1 WSF2 Radotín