Belgian Men's Lacrosse League 2021/22

Game Schedule

Game Date Time Home Away Officials Location Result
M1-2021/22 Sun 3.10. 12:30 B. L. Oupeye Foxes Seagulls/Minotaurs Lille 6:14 (2:2, 0:1, 1:6, 3:5)
M2-2021/22 Sun 3.10. 14:45 Wild Seagulls Machelen Minotaurs B. L./Foxes Lille 7:6 (1:1, 2:2, 1:2, 3:1)
M3-2021/22 Sun 3.10. 13:00 Braine Lions Ghent Goblins Rhinos/Beavers Braine-l'Alleud 15:6 (4:3, 3:1, 5:1, 3:1)
M4-2021/22 Sun 3.10. 15:30 Red Rhinos Brussels Beavers Lions/Goblins Braine-l'Alleud 9:8 (2:4, 3:1, 2:2, 2:1)
M5-2021/22 Sun 10.10. 14:30 Luxembourg Blacksmiths Oupeye Foxes Knights/Armadillos Weimerskirch 13:11 (4:4, 3:3, 3:2, 3:2)
M6-2021/22 Sun 10.10. 12:00 Namur Knights Antwerp Armadillos Blacksmiths/Foxes Weimerskirch 11:2 (3:1, 1:1, 3:0, 4:0)
M7-2021/22 Sat 16.10. 10:00 Ghent Goblins Wild Seagulls Beavers/Lions Gent 23:6 (3:3, 5:2, 8:1, 7:0)
M8-2021/22 Sat 16.10. 12:30 Brussels Beavers Braine Lions Goblins/Seagulls Gent 13:4 (4:2, 3:0, 2:2, 3:0, 1:0)
M9-2021/22 Sun 17.10. 13:00 B. L. Red Rhinos Foxes/Minotaurs Buggenhout 5:17 (0:4, 3:5, 1:6, 1:2)
M10-2021/22 Sun 17.10. 15:30 Oupeye Foxes Machelen Minotaurs B. L./Rhinos Buggenhout 12:6 (3:3, 2:0, 3:0, 4:3)
M11-2021/22 Sun 24.10. 14:00 Brussels Beavers Ghent Goblins Lions/Foxes Woluwe-Saint-Lambert 12:7 (1:2, 3:2, 6:1, 2:2)
M12-2021/22 Sun 24.10. 16:00 Braine Lions Oupeye Foxes Beavers/Goblins Woluwe-Saint-Lambert 11:5 (4:1, 4:2, 2:0, 1:2)
M13-2021/22 Sun 24.10. 10:30 Wild Seagulls B. L. Rhinos/Minotaurs Machelen 21:2 (4:2, 4:0, 5:0, 8:0)
M14-2021/22 Sun 24.10. 14:00 Machelen Minotaurs Red Rhinos Seagulls/B. L. Machelen 2:9 (2:2, 0:2, 0:2, 0:3)
M15-2021/22 Sun 31.10. 09:30 Namur Knights B. L. Armadillos/Blacksmiths Flawinne 19:0 (4:0, 4:0, 5:0, 6:0)
M16-2021/22 Sun 31.10. 12:00 Luxembourg Blacksmiths Antwerp Armadillos Knights/B. L. Flawinne 16:2 (3:1, 2:0, 6:1, 5:0)
M17-2021/22 Sat 13.11. 10:00 Ghent Goblins Red Rhinos Seagulls/Lions Gent 10:4 (3:1, 3:2, 4:0, 0:1)
M18-2021/22 Sat 13.11. 12:30 Wild Seagulls Braine Lions Goblins/Rhinos Gent 3:22 (0:4, 2:8, 0:3, 1:7)
M19-2021/22 Sat 13.11. 13:00 B. L. Machelen Minotaurs Foxes/Beavers Buggenhout 4:14 (0:5, 0:4, 1:0, 3:5)
M20-2021/22 Sat 13.11. 15:30 Oupeye Foxes Brussels Beavers B. L./Minotaurs Buggenhout 4:14 (0:2, 1:5, 1:6, 2:1)
M21-2021/22 Sat 20.11. 14:30 Red Rhinos Braine Lions Minotaurs/Beavers Bonheiden 3:19 (1:4, 1:4, 0:7, 1:4)
M22-2021/22 Sat 20.11. 17:00 Machelen Minotaurs Brussels Beavers Rhinos/Lions Bonheiden 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
M23-2021/22 Sun 21.11. 12:00 Oupeye Foxes Wild Seagulls Blacksmiths/Knights Haccourt 13:4 (4:2, 2:0, 2:1, 5:1)
M24-2021/22 Sun 21.11. 14:30 Luxembourg Blacksmiths Namur Knights Foxes/Seagulls Haccourt 7:6 (2:2, 3:1, 0:1, 1:2, 1:0)
M25-2021/22 Sat 27.11. 13:00 Antwerp Armadillos Machelen Minotaurs Goblins/B. L. Hoboken 3:18 (1:3, 0:7, 1:3, 1:5)
M26-2021/22 Sat 27.11. 15:30 Ghent Goblins B. L. Armadillos/Minotaurs Hoboken 17:3 (2:0, 6:0, 3:2, 6:1)
M27-2021/22 Sun 6.3. 13:00 Braine Lions Brussels Beavers Rhinos/Goblins Braine-l'Alleud 10:13 (0:5, 4:2, 1:4, 5:2)
M28-2021/22 Sun 6.3. 15:30 Red Rhinos Ghent Goblins Lions/Beavers Braine-l'Alleud 11:7 (4:4, 2:1, 3:2, 2:0)
M29-2021/22 Sun 6.3. 12:30 Machelen Minotaurs Namur Knights Seagulls/Armadillos Lille 12:6 (3:2, 2:0, 3:1, 4:2, 0:1)
M30-2021/22 Sun 6.3. 14:45 Wild Seagulls Antwerp Armadillos Minotaurs/Knights Lille 10:7 (3:1, 2:2, 3:1, 2:3)
M31-2021/22 Sat 12.3. 13:00 B. L. Brussels Beavers Armadillos/Blacksmiths Korbeek-Lo 3:14 (1:3, 0:2, 0:3, 2:6)
M32-2021/22 Sat 12.3. 15:30 Antwerp Armadillos Luxembourg Blacksmiths B. L./Beavers Korbeek-Lo 1:11 (0:2, 0:3, 1:2, 0:4)
M33-2021/22 Sat 12.3. 10:00 Ghent Goblins Braine Lions Rhinos/Seagulls Gent 6:10 (1:2, 1:1, 3:2, 1:5)
M34-2021/22 Sat 12.3. 12:30 Red Rhinos Wild Seagulls Goblins/Lions Gent 15:3 (6:2, 4:1, 3:0, 2:0)
M35-2021/22 Sun 20.3. 10:30 Brussels Beavers Wild Seagulls Minotaurs/Lions Machelen 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
M36-2021/22 Sun 20.3. 14:00 Machelen Minotaurs Braine Lions Beavers/Seagulls Machelen 4:11 (1:6, 0:1, 1:3, 2:1)
M37-2021/22 Sun 20.3. 12:00 Oupeye Foxes Ghent Goblins Knights/Blacksmiths Haccourt 7:9 (0:2, 1:2, 3:3, 3:2)
M38-2021/22 Sun 20.3. 14:30 Namur Knights Luxembourg Blacksmiths Foxes/Goblins Haccourt 13:8 (4:2, 4:3, 3:1, 2:2)
M39-2021/22 Sat 26.3. 14:30 Red Rhinos Oupeye Foxes Armadillos/B. L. Bonheiden 7:9 (2:1, 1:4, 1:1, 3:3)
M40-2021/22 Sat 26.3. 17:00 Antwerp Armadillos B. L. Rhinos/Foxes Bonheiden 9:7 (2:2, 1:3, 3:1, 3:1)
M41-2021/22 Sun 3.4. 12:00 Luxembourg Blacksmiths B. L. Armadillos/Knights Cessange 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
M42-2021/22 Sun 3.4. 14:30 Antwerp Armadillos Namur Knights Blacksmiths/B. L. Cessange 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
M43-2021/22 Sat 23.4. 13:00 Machelen Minotaurs Ghent Goblins Armadillos/Foxes Hoboken 9:15 (2:3, 3:3, 4:5, 0:4)
M44-2021/22 Sat 23.4. 15:30 Antwerp Armadillos Oupeye Foxes Minotaurs/Goblins Hoboken 3:12 (0:5, 1:2, 1:3, 1:2)
M45-2021/22 Sun 24.4. 13:00 Braine Lions Red Rhinos Knights/Seagulls Braine-l'Alleud 18:4 (6:1, 5:1, 4:1, 3:1)
M46-2021/22 Sun 24.4. 15:30 Namur Knights Wild Seagulls Lions/Rhinos Braine-l'Alleud 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
M47-2021/22 Sun 8.5. 14:00 Brussels Beavers Red Rhinos B. L./Lions Woluwe-Saint-Lambert 11:9 (4:0, 1:1, 2:5, 4:3)
M48-2021/22 Sun 8.5. 16:00 B. L. Braine Lions Beavers/Rhinos Woluwe-Saint-Lambert 5:22 (1:7, 1:6, 1:5, 2:4)
M49-2021/22 Sun 8.5. 09:30 Namur Knights Oupeye Foxes Blacksmiths/Seagulls Flawinne 6:10 (1:0, 2:3, 2:2, 1:5)
M50-2021/22 Sun 8.5. 12:00 Luxembourg Blacksmiths Wild Seagulls Knights/Foxes Flawinne 15:6 (3:2, 3:1, 5:1, 4:2)
M51-2021/22 Sun 22.5. 10:30 Ghent Goblins Brussels Beavers Minotaurs/Blacksmiths Machelen 12:10 (2:1, 4:2, 3:4, 3:3)
M52-2021/22 Sun 22.5. 14:00 Machelen Minotaurs Luxembourg Blacksmiths Goblins/Beavers Machelen 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
POM1-2021/22 Sat 28.5. 10:00 Namur Knights Antwerp Armadillos 10th Place Lubbeek 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
POM2-2021/22 Sat 28.5. 12:30 Wild Seagulls Machelen Minotaurs 6th Place Lubbeek 1:12 (0:3, 1:3, 0:4, 0:2)
POM3-2021/22 Sat 28.5. 15:00 Braine Lions Ghent Goblins Semi-Final Lubbeek 15:10 (5:3, 2:6, 5:0, 3:1)
POM4-2021/22 Sun 29.5. 10:00 B. L. Luxembourg Blacksmiths 8th Place Lubbeek 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
POM5-2021/22 Sun 29.5. 12:30 Red Rhinos Oupeye Foxes 4th Place Lubbeek 11:7 (3:3, 4:1, 1:0, 3:3)
POM6-2021/22 Sun 29.5. 15:30 Brussels Beavers Braine Lions Final Lubbeek 11:10 (3:2, 2:1, 1:5, 4:2, 1:0)