LaxAllStars North American Invitational 2018

Game Schedule

1 10:50 USA Blue Czech Dev A3 Fieldhouse 11:2 (6:1, 5:1)
2 11:10 Toronto Tigers Brooklyn Dodgers PI2 Arena 4:2 (1:1, 3:1)
3 11:40 USA White Akwesasne Aces A11 Fieldhouse 10:0 (3:0, 7:0)
4 12:00 Caughnawaga Indians LaserSharks Neon A14 Arena 0:7 (0:4, 0:3)
5 12:30 Thompson Brothers Lacrosse Glasgow Clydesiders A13 Fieldhouse 13:5 (6:1, 7:4)
6 12:50 LaserSharks Blanco Courage Game PI1 Arena 12:1 (5:0, 7:1)
7 13:20 Big Boys of Akwesasne Rochester Bats A7 Fieldhouse 13:1 (7:0, 6:1)
8 13:40 Goon Squad NOAFE A10 Arena 10:1 (5:0, 5:1)
9 16:10 Seneca Marksmen Puerto Rico A2 Arena 9:7 (5:2, 4:5)
10 14:10 Caughnawaga Indians Glasgow Clydesiders C7 Fieldhouse 1:15 (0:8, 1:7)
11 14:30 Onondaga Redhawks Philippines A1 Arena 10:2 (5:2, 5:0)
12 15:00 Courage Game Brooklyn Dodgers Z1 Fieldhouse
13 15:20 Team Weekend LC LCC Radotín A16 Arena 7:10 (4:3, 3:7)
14 15:50 CatTail Kings LaserSharks Blanco A4 Fieldhouse 3:9 (1:4, 2:5)
15 16:40 Young Guns LaxAllStars House Team A15 Fieldhouse 18:0 (7:0, 11:0)
16 17:00 Goldstar Tel Aviv Music City A6 Arena 12:3 (7:0, 5:3)
17 17:30 Casey Powell World Lacrosse Toronto Tigers A12 Fieldhouse 5:4 (3:2, 2:2)
18 17:50 Philippines Puerto Rico C1 Arena
19 18:20 Young Guns LCC Radotín B8 Fieldhouse 6:4 (2:3, 4:1)
20 18:40 LaxAllStars House Team Team Weekend LC C8 Arena
21 19:10 Syracuse Stingers Graph-Tex A8 Fieldhouse 4:8 (1:4, 3:4)
22 19:30 Frog Pond Maulers Poland Dev A9 Arena 12:2 (6:2, 6:0)
23 20:00 Thompson Brothers Lacrosse LaserSharks Neon B7 Fieldhouse 9:0 (5:0, 4:0)
24 20:20 Basom Bombers Cleveland Demons A5 Arena 13:0 (6:0, 7:0)
25 20:50 Onondaga Redhawks Seneca Marksmen B1 Fieldhouse 8:7 (5:4, 3:3)
26 21:10 NOAFE Poland Dev C5 Arena
27 21:40 Frog Pond Maulers Goon Squad B5 Fieldhouse 7:3 (4:3, 3:0)
28 22:00 Music City Cleveland Demons C3 Arena
29 22:30 Big Boys of Akwesasne Graph-Tex B4 Fieldhouse 3:4 (2:2, 1:2)
30 23:20 Basom Bombers Goldstar Tel Aviv B3 Fieldhouse 1:5 (0:2, 1:3)
31 22:50 Rochester Bats Syracuse Stingers C4 Arena
32 08:30 USA White Casey Powell World Lacrosse B6 Arena 16:0 (10:0, 6:0)
33 09:00 CatTail Kings Czech Dev C2 Fieldhouse
34 09:20 Glasgow Clydesiders Team Weekend LC 17QF4 Arena 6:5 (3:3, 3:2)
35 09:50 Akwesasne Aces Toronto Tigers C6 Fieldhouse
36 10:10 USA Blue LaserSharks Blanco B2 Arena 10:0 (3:0, 7:0)
37 10:40 NOAFE CatTail Kings Z6 Fieldhouse
38 11:00 Music City Syracuse Stingers 17QF2 Arena
39 11:30 Philippines Akwesasne Aces Z2 Fieldhouse
40 11:50 Puerto Rico Czech Dev 17QF1 Arena
41 12:20 NOAFE LaxAllStars House Team Z7 Fieldhouse
42 12:40 Poland Dev Toronto Tigers 17QF3 Arena
43 13:10 Philippines Rochester Bats Z3 Fieldhouse
44 13:30 LaserSharks Neon LCC Radotín 9QF4 Arena 1:4 (1:2, 0:2)
45 14:00 Cleveland Demons LaxAllStars House Team Z4 Fieldhouse
46 14:20 Seneca Marksmen LaserSharks Blanco 9QF1 Arena 7:2 (5:0, 2:2)
47 14:50 Courage Game Rochester Bats Z10 Fieldhouse
48 15:10 Basom Bombers Big Boys of Akwesasne 9QF2 Arena 5:4 (0:3, 5:1)
49 15:40 Cleveland Demons Brooklyn Dodgers Z5 Fieldhouse
50 16:00 Goon Squad Casey Powell World Lacrosse 9QF3 Arena 9:3 (4:1, 5:2)
51 16:30 Caughnawaga Indians CatTail Kings Z8 Fieldhouse
52 16:50 LCC Radotín Basom Bombers 9SF1 Arena 7:2 (4:0, 3:2)
53 17:20 Music City Team Weekend LC 21SF1 Fieldhouse
54 17:40 Goldstar Tel Aviv Graph-Tex QF2 Arena 7:6 (3:4, 4:2)
55 18:10 Caughnawaga Indians Akwesasne Aces Z9 Fieldhouse
56 18:30 Frog Pond Maulers USA White QF3 Arena 1:2 (0:0, 1:2)
57 19:00 Big Boys of Akwesasne LaserSharks Neon 13SF1 Fieldhouse 9:4 (4:1, 5:3)
58 19:20 Thompson Brothers Lacrosse Young Guns QF4 Arena 9:8 (4:1, 5:7)
59 19:50 Syracuse Stingers Glasgow Clydesiders 17SF1 Fieldhouse 6:8 (1:6, 5:2)
60 20:10 Onondaga Redhawks USA Blue QF1 Arena 5:6 (1:3, 4:3)
61 21:00 Pros Joes ASG Arena
62 08:00 Philippines Brooklyn Dodgers Z11 Arena
63 08:20 Cleveland Demons Akwesasne Aces Z12 Fieldhouse
64 08:50 NOAFE Rochester Bats Z13 Arena
65 09:10 Caughnawaga Indians LaxAllStars House Team Z14 Fieldhouse
66 09:40 Courage Game CatTail Kings Z15 Arena
67 10:00 Puerto Rico Poland Dev 21SF2 Fieldhouse
68 10:30 Onondaga Redhawks Graph-Tex 5SF1 Arena 7:5 (4:2, 3:3)
69 10:50 Seneca Marksmen Goon Squad 9SF2 Fieldhouse 2:5 (0:0, 2:5)
70 11:20 Frog Pond Maulers Young Guns 5SF2 Arena 0:20 (0:10, 0:10)
71 11:40 Cleveland Demons Courage Game 33 Fieldhouse
72 12:10 CatTail Kings Brooklyn Dodgers 29 Arena
73 12:30 Caughnawaga Indians LaxAllStars House Team 31 Fieldhouse
74 13:00 NOAFE Rochester Bats 27 Arena
75 13:20 LaserSharks Blanco Casey Powell World Lacrosse 13SF2 Fieldhouse 5:4 (3:1, 2:3)
76 13:50 Akwesasne Aces Philippines 25 Arena
77 14:10 Czech Dev Toronto Tigers 17SF2 Fieldhouse 1:6 (1:3, 0:3)
78 14:40 Basom Bombers Seneca Marksmen 11 Arena 7:6 (2:3, 5:3)
79 15:00 Big Boys of Akwesasne LaserSharks Blanco 13 Fieldhouse 10:6 (3:5, 7:1)
80 15:30 LCC Radotín Goon Squad 9 Arena 4:5 (2:2, 2:3)
81 15:50 Glasgow Clydesiders Toronto Tigers 17 Fieldhouse 5:1 (4:1, 1:0)
82 16:20 Graph-Tex Frog Pond Maulers 7 Arena 20:0 (10:0, 10:0)
83 16:40 LaserSharks Neon Casey Powell World Lacrosse 15 Fieldhouse 8:6 (3:2, 5:4)
84 17:10 Onondaga Redhawks Young Guns 5 Arena 6:5 (2:3, 4:2)
85 17:30 Syracuse Stingers Czech Dev 19 Fieldhouse
86 18:00 USA Blue Goldstar Tel Aviv SF1 Arena 6:5 (0:0, 1:3, 2:1, 3:1)
87 18:20 Team Weekend LC Poland Dev 21 Fieldhouse
88 19:00 USA White Thompson Brothers Lacrosse SF2 Arena 4:7 (0:3, 1:0, 2:2, 1:2)
89 19:10 Music City Puerto Rico 23 Fieldhouse
90 20:40 Goldstar Tel Aviv USA White 3 Arena 2:6 (2:4, 0:2)
91 21:30 USA Blue Thompson Brothers Lacrosse 1 Arena 6:11 (2:3, 2:2, 1:4, 1:2)