Ken Galluccio Cup 2017 Men

Game Schedule

1 09:00 Bocconi LacrosseBOC KS Kosynierzy WroclawWRO Group B Field B 7:2 (1:1, 6:1)
3 09:00 Turku TitansTTI Vienna MonarchsVIM Group D Field E 9:3 (6:1, 3:2)
4 10:20 Cheadle LacrosseCHE Braine LionsBRA Group A Field B 13:2 (7:1, 6:1)
5 10:20 Turku TitansTTI Zürich LionsZUR Group D Field C 9:1 (5:0, 4:1)
6 10:20 KKHT Schwarz-Weiss KölnSWK SK Lacrosse Jižní MěstoLJM Group C Field E 5:3 (2:0, 3:3)
7 11:40 Cheadle LacrosseCHE Sundbyberg LacrosseSUN Group A Field B 10:4 (5:1, 5:3)
8 11:40 Oslo LacrosseOSL KS Kosynierzy WroclawWRO Group B Field C 14:0 (8:0, 6:0)
9 11:40 KKHT Schwarz-Weiss KölnSWK Amsterdam LionsAMS Group C Field E 4:3 (2:0, 2:3)
10 13:00 Zürich LionsZUR Vienna MonarchsVIM Group D Field B 2:1 (0:1, 2:0)
11 13:00 Oslo LacrosseOSL Bocconi LacrosseBOC Group B Field C 9:1 (6:1, 3:0)
13 14:20 Sundbyberg LacrosseSUN Braine LionsBRA Group A Field B 11:1 (8:1, 3:0)
14 14:20 Amsterdam LionsAMS SK Lacrosse Jižní MěstoLJM Group C Field C 3:8 (0:4, 3:4)
16 16:40 Oslo LacrosseOSL Zürich LionsZUR QF1 Field B 9:4 (4:1, 5:3)
17 16:40 Turku TitansTTI Bocconi LacrosseBOC QF2 Field C 12:1 (5:1, 7:0)
18 16:40 KS Kosynierzy WroclawWRO Vienna MonarchsVIM Group 9-12 Field E 3:9 (2:5, 1:4)
19 18:00 Cheadle LacrosseCHE SK Lacrosse Jižní MěstoLJM QF3 Field B 9:3 (2:1, 7:2)
20 18:00 KKHT Schwarz-Weiss KölnSWK Sundbyberg LacrosseSUN QF4 Field C 5:4 (2:2, 3:2)
21 18:00 Braine LionsBRA Amsterdam LionsAMS Group 9-12 Field E 0:8 (0:3, 0:5)
43 09:00 Bocconi LacrosseBOC SK Lacrosse Jižní MěstoLJM LSF1 Field B 2:10 (1:6, 1:4)
44 09:00 Zürich LionsZUR Sundbyberg LacrosseSUN LSF2 Field C 5:6 (3:4, 2:2)
45 09:00 Braine LionsBRA Vienna MonarchsVIM Group 9-12 Field E 3:9 (1:6, 2:3)
46 10:15 Turku TitansTTI Cheadle LacrosseCHE SF1 Field B 4:3 (3:1, 1:2)
47 10:15 Oslo LacrosseOSL KKHT Schwarz-Weiss KölnSWK SF2 Field C 5:3 (5:1, 0:2)
48 10:15 Amsterdam LionsAMS KS Kosynierzy WroclawWRO Group 9-12 Field E 6:0 (2:0, 4:0)
49 11:30 SK Lacrosse Jižní MěstoLJM Sundbyberg LacrosseSUN 5th Place Field B 6:4 (3:1, 3:3)
50 11:30 Bocconi LacrosseBOC Zürich LionsZUR 7th Place Field C 1:6 (0:2, 1:4)
52 12:45 Cheadle LacrosseCHE KKHT Schwarz-Weiss KölnSWK 3rd Place Field B 4:3 (2:0, 0:2, 0:1, 1:0, 1:0)
53 12:45 Braine LionsBRA KS Kosynierzy WroclawWRO Group 9-12 Field C 6:1 (1:0, 5:1)
54 12:45 Amsterdam LionsAMS Vienna MonarchsVIM Group 9-12 Field E 6:3 (1:1, 5:2)
58 14:15 Turku TitansTTI Oslo LacrosseOSL Final Field B 8:6 (2:3, 2:0, 0:0, 2:0, 2:3)