Národní boxlakrosová liga 2022

Game Schedule

Game Date Time Home Away Location Stream Result
1 Sat 7.5. 11:00 LCC Wolves Vienna Monarchs Radotín 24:10 (3:4, 6:1, 8:4, 7:1)
2 Sat 7.5. 14:00 Lakros Zbraslav Bratislava Bats Radotín 11:15 (3:2, 4:6, 2:3, 2:4)
3 Sat 7.5. 19:00 LC Custodes Spreewölfe Berlin Radotín 24:7 (9:3, 8:1, 2:1, 5:2)
4 Sun 8.5. 11:00 LCC Wolves Spreewölfe Berlin Radotín 16:15 (2:4, 8:2, 1:4, 5:5)
5 Sun 8.5. 12:00 TJ Malešice Vienna Monarchs Malešice 17:4 (5:2, 4:0, 3:2, 5:0)
6 Sun 8.5. 12:00 LC Pardubice Bratislava Bats Pardubice 18:6 (4:2, 4:1, 5:1, 5:2)
7 Sun 8.5. 20:00 SKL Jižní Město Lakros Zbraslav Jižní Město 17:10 (4:1, 7:2, 2:5, 4:2)
8 Fri 13.5. 19:30 LCC Wolves Lakros Zbraslav Radotín 15:11 (3:3, 7:2, 3:4, 2:2)
9 Sat 14.5. 11:30 Bratislava Bats Vienna Monarchs Devínská Nová Ves 12:11 (0:0, 2:2, 2:5, 7:4, 1:0)
10 Sun 15.5. 20:00 SKL Jižní Město LC Custodes Jižní Město 8:24 (0:4, 3:9, 2:0, 3:11)
11 Thu 19.5. 20:00 LC Pardubice TJ Malešice Pardubice 9:13 (2:1, 2:5, 4:2, 1:5)
12 Wed 25.5. 19:00 TJ Malešice SKL Jižní Město Malešice 18:17 (4:5, 5:1, 3:6, 6:5)
13 Thu 2.6. 20:00 LC Pardubice SKL Jižní Město Pardubice 13:10 (6:2, 3:0, 3:2, 1:6)
14 Sat 4.6. 12:00 LC Pardubice Vienna Monarchs Pardubice 11:6 (0:2, 4:1, 1:2, 6:1)
15 Sat 4.6. 15:30 LCC Wolves Bratislava Bats Radotín 8:12 (1:2, 4:5, 2:3, 1:2)
16 Sun 5.6. 11:00 SKL Jižní Město Bratislava Bats Jižní Město 9:10 (1:3, 3:1, 2:4, 3:2)
17 Sun 5.6. 15:00 Lakros Zbraslav Vienna Monarchs Radotín 9:10 (3:0, 5:3, 0:3, 1:4)
18 Wed 8.6. 19:30 LC Custodes Lakros Zbraslav Radotín 29:8 (7:2, 7:3, 8:2, 7:1)
19 Thu 9.6. 20:00 SKL Jižní Město TJ Malešice Jižní Město 20:9 (5:2, 8:2, 4:3, 3:2)
20 Sat 11.6. 15:00 Bratislava Bats LCC Wolves Bratislava 20:16 (3:4, 5:4, 4:3, 8:5)
21 Sat 11.6. 17:30 Vienna Monarchs LC Custodes Bratislava 8:20 (1:5, 1:8, 3:4, 3:3)
22 Sun 12.6. 10:00 Vienna Monarchs LCC Wolves Bratislava 10:31 (1:6, 6:7, 2:7, 1:11)
23 Sun 12.6. 12:30 Bratislava Bats LC Custodes Bratislava 8:21 (1:5, 3:9, 1:5, 3:2)
24 Thu 16.6. 20:00 LC Pardubice Lakros Zbraslav Pardubice 15:7 (6:1, 4:1, 2:2, 3:3)
25 Sat 18.6. 14:00 Spreewölfe Berlin LC Pardubice Berlin 20:12 (2:3, 6:4, 6:4, 6:1)
26 Sun 19.6. 11:00 Spreewölfe Berlin SKL Jižní Město Berlin 12:15 (3:5, 3:5, 2:3, 4:2)
27 Thu 23.6. 20:00 LC Pardubice LCC Wolves Pardubice 20:10 (5:2, 4:1, 6:5, 5:2)
28 Sun 26.6. 19:00 TJ Malešice Lakros Zbraslav Malešice 9:7 (3:1, 2:1, 3:0, 1:5)
29 Thu 30.6. 20:00 LC Pardubice LC Custodes Pardubice 16:13 (2:3, 0:5, 5:2, 9:3)
30 Sat 2.7. 14:00 LC Custodes Vienna Monarchs Radotín 33:4 (6:2, 15:1, 7:0, 5:1)
31 Sat 2.7. 16:30 Spreewölfe Berlin Bratislava Bats Radotín 8:12 (2:2, 4:1, 0:5, 2:4)
32 Sun 3.7. 10:00 LC Custodes Bratislava Bats Radotín 29:2 (7:1, 7:0, 6:1, 9:0)
33 Sun 3.7. 12:30 Vienna Monarchs Spreewölfe Berlin Radotín 11:21 (5:4, 3:6, 3:6, 0:5)
34 Tue 6.9. 19:30 LC Custodes LC Pardubice Radotín 31:9 (9:3, 7:4, 15:2, 0:0)
35 Wed 7.9. 20:00 Lakros Zbraslav TJ Malešice Radotín 15:10 (3:3, 5:3, 4:1, 3:3)
36 Sat 10.9. 14:30 Spreewölfe Berlin LC Custodes Berlin 11:23 (4:8, 2:4, 1:8, 4:3)
37 Sun 11.9. 11:00 Spreewölfe Berlin LCC Wolves Berlin 16:19 (4:4, 3:7, 5:6, 4:2)
38 Tue 13.9. 20:00 LC Custodes TJ Malešice Radotín 23:13 (6:4, 7:3, 3:1, 7:5)
39 Sat 17.9. 17:00 Bratislava Bats Lakros Zbraslav Schwaz 12:10 (5:3, 1:2, 2:3, 4:2)
40 Sat 17.9. 14:00 Vienna Monarchs TJ Malešice Schwaz 9:17 (2:4, 3:7, 2:4, 2:2)
41 Sun 18.9. 10:30 Vienna Monarchs Lakros Zbraslav Schwaz 8:26 (1:7, 5:5, 1:9, 1:5)
42 Sun 18.9. 13:00 Bratislava Bats TJ Malešice Schwaz 17:23 (5:3, 5:4, 5:7, 2:9)
43 Tue 20.9. 19:30 LCC Wolves LC Custodes Radotín 9:18 (1:7, 3:2, 4:3, 1:6)
44 Thu 22.9. 19:00 Lakros Zbraslav LCC Wolves Radotín 14:19 (3:3, 5:4, 5:5, 1:7)
45 Sun 25.9. 19:00 TJ Malešice LCC Wolves Malešice 24:20 (4:3, 7:6, 8:6, 5:5)
46 Tue 27.9. 19:30 LC Custodes SKL Jižní Město Radotín 17:18 (5:1, 4:9, 3:2, 5:6)
47 Thu 6.10. 20:00 SKL Jižní Město LCC Wolves Jižní Město 17:15 (3:2, 8:6, 2:3, 4:4)
48 Fri 7.10. 19:30 Lakros Zbraslav LC Pardubice Radotín
49 Sat 8.10. 13:00 Vienna Monarchs Bratislava Bats Bratislava
50 Sat 8.10. 19:30 LC Pardubice Spreewölfe Berlin Pardubice
51 Sun 9.10. 12:00 Lakros Zbraslav Spreewölfe Berlin Radotín
52 Sun 9.10. 19:00 TJ Malešice LC Custodes Malešice
53 Tue 11.10. 19:30 LCC Wolves SKL Jižní Město Radotín
54 Wed 12.10. 19:00 TJ Malešice LC Pardubice Malešice
55 Sat 15.10. 13:00 Spreewölfe Berlin Vienna Monarchs Radotín
56 Sat 15.10. 17:30 TJ Malešice Bratislava Bats Malešice
57 Sun 16.10. 11:00 SKL Jižní Město Vienna Monarchs Jižní Město
58 Sun 16.10. 14:00 Bratislava Bats Spreewölfe Berlin Radotín
59 Thu 20.10. 19:30 LCC Wolves LC Pardubice Radotín
60 Sat 22.10. 14:00 Spreewölfe Berlin Lakros Zbraslav Berlin
61 Sun 23.10. 11:00 Spreewölfe Berlin TJ Malešice Berlin
62 Tue 25.10. 19:30 LC Custodes LCC Wolves Radotín
63 Wed 26.10. 20:00 Lakros Zbraslav SKL Jižní Město Radotín
64 Sun 30.10. 20:00 SKL Jižní Město LC Pardubice Jižní Město
65 Tue 1.11. 19:30 LCC Wolves TJ Malešice Radotín
66 Thu 3.11. 19:30 Lakros Zbraslav LC Custodes Radotín
67 Sat 5.11. 14:00 Bratislava Bats LC Pardubice Bratislava
68 Sat 5.11. 16:30 Vienna Monarchs SKL Jižní Město Bratislava
69 Sun 6.11. 12:30 Vienna Monarchs LC Pardubice Bratislava
70 Sun 6.11. 10:00 Bratislava Bats SKL Jižní Město Bratislava
71 Sat 12.11. 15:00 SKL Jižní Město Spreewölfe Berlin Jižní Město
72 Sun 13.11. 11:00 TJ Malešice Spreewölfe Berlin Malešice
73 Sat 26.11. 00:00 SF1 Jižní Město
74 Sat 26.11. 00:00 SF2 Jižní Město
75 Sun 27.11. 00:00 3rd place Jižní Město
76 Sun 27.11. 00:00 FINAL Jižní Město