Normal Compact

ELF Women's Lacrosse Championship 2024

Game Schedule

1 16:00 PortugalPRT NorwayNOR C 1 0:12 (0:12, 0:0, 0:0, 0:0)
2 09:00 BelgiumBEL ItalyITA A 3 7:15 (2:2, 1:4, 1:3, 3:6)
3 11:00 SwitzerlandSUI IsraelISR B 1 6:22 (0:8, 3:4, 3:4, 0:6)
4 11:30 PolandPOL LatviaLAT B 2 11:14 (2:3, 2:3, 2:4, 5:4)
5 12:00 AustriaAUT CzechiaCZE C 3 2:20 (0:5, 0:6, 0:4, 2:5)
6 14:00 WalesWAL SpainESP D 2 9:5 (3:1, 3:0, 1:1, 2:3)
7 14:30 FinlandFIN EnglandENG A 3 1:26 (0:9, 1:4, 0:5, 0:8)
8 16:30 ScotlandSCO SwedenSWE D 1 20:5 (2:4, 6:1, 5:0, 7:0)
9 09:30 GermanyGER SwitzerlandSUI B 3 19:2 (5:1, 4:1, 4:0, 6:0)
10 11:00 IrelandIRL AustriaAUT C 2 18:2 (6:1, 5:0, 4:0, 3:1)
11 12:00 IsraelISR PolandPOL B 3 19:2 (8:0, 5:0, 4:0, 2:2)
12 12:00 NetherlandsNED FinlandFIN A 1 16:6 (4:1, 4:3, 4:1, 4:1)
13 14:30 CzechiaCZE PortugalPRT C 2 12:0 (12:0, 0:0, 0:0, 0:0)
14 16:00 EnglandENG BelgiumBEL A 1 20:1 (6:0, 6:1, 5:0, 3:0)
15 16:30 SwedenSWE WalesWAL D 3 6:16 (1:7, 0:2, 2:5, 3:2)
16 09:30 PolandPOL SwitzerlandSUI B 3 10:9 (4:2, 2:3, 3:3, 1:1)
17 11:00 NorwayNOR IrelandIRL C 1 6:11 (2:3, 2:1, 1:3, 1:4)
18 12:00 PortugalPRT AustriaAUT C 3 0:12 (0:12, 0:0, 0:0, 0:0)
19 12:00 BelgiumBEL FinlandFIN A 2 5:12 (2:4, 1:2, 0:2, 2:4)
20 14:30 SpainESP ScotlandSCO D 3 2:16 (0:7, 1:5, 0:2, 1:2)
21 16:00 ItalyITA NetherlandsNED A 2 [R] - 8:4 (2:1, 2:2, 4:1, 0:0)
22 16:30 LatviaLAT GermanyGER B 1 [R] - 2:6 (1:2, 1:3, 0:1, 0:0)
23 09:30 NorwayNOR CzechiaCZE C 3
24 11:30 GermanyGER PolandPOL B 1
25 12:00 NetherlandsNED BelgiumBEL A 3
26 12:30 LatviaLAT IsraelISR B 2
27 14:00 IrelandIRL PortugalPRT D 3
28 15:30 ItalyITA EnglandENG A 1
29 16:30 WalesWAL ScotlandSCO C 2
30 09:30 SwitzerlandSUI LatviaLAT B 3
31 10:30 SwedenSWE SpainESP D 1
32 11:00 AustriaAUT NorwayNOR C 2
33 12:00 FinlandFIN ItalyITA A 3
34 14:30 IsraelISR GermanyGER B 3
35 16:00 EnglandENG NetherlandsNED A 2
36 16:30 CzechiaCZE IrelandIRL C 1
37 09:30 A4 C5 3
38 11:30 C4 B5 1
39 12:00 B4 A5 2
40 12:30 A2 D3 3
41 15:00 B2 C3 3
42 16:30 C2 B3 1
43 16:30 D2 A3 2
44 09:30 Winner A4/C5 Loser C2/B3 (9-16) 3
45 10:30 Winner B4/A5 Loser D2/A3 (9-16) 1
46 11:00 Winner C4 /B5 Loser A2/D3 (9-16) 2
47 12:00 Loser B2/C3 D4 (9-16) 3
48 14:30 A1 Winner C2/B3 (1-8) 3
49 14:30 Winner A2/D3 B1 (1-8) 1
50 16:00 C1 Winner D2/A3 (1-8) 2
51 17:00 Winner B2/C3 D1 (1-8) 3
52 09:30 Loser 46 Loser 44 SF7 3
53 10:30 Loser 47 Loser 45 SF8 1
54 11:00 Loser A4/C5 Loser C4/B5 17th 2
55 12:00 Loser 48 Loser 51 SF3 3
56 14:00 Loser 50 Loser 49 SF4 3
57 14:30 Winner 46 Winner 44 SF5 1
58 16:00 Winner 47 Winner 45 SF6 2
59 16:30 Winner 48 Winner 51 SF1 3
60 19:00 Winner 50 Winner 49 SF2 3
61 09:30 Loser B4/A5 Loser A4/C5 17th 3
62 11:30 Loser SF7 Loser SF8 15th 1
63 12:00 Winner SF8 Winner SF7 13th 2
64 14:00 Loser SF5 Loser SF6 11th 3
65 16:00 Winner SF5 Winner SF6 9th 1
66 16:30 Loser SF3 Loser SF4 7th 2
67 09:00 Loser C4/B5 Loser B4/A5 17th 2
68 11:30 Winner SF3 Winner SF4 5th 1
69 14:00 Loser SF2 Loser SF2 3rd 2
70 16:30 Winner SF1 Winner SF2 Final 1