ELF Women's Lacrosse Championship 2019

Game Schedule

1 19:30 Israel Germany 13:2 (3:0, 6:0, 4:2, 0:0)
2 10:40 Ireland England 5:14 (1:3, 1:5, 1:3, 2:3)
3 13:00 Scotland Wales 8:13 (1:2, 2:4, 3:4, 2:3)
4 15:20 Latvia Italy 10:7 (3:2, 3:1, 2:3, 2:1)
5 17:40 Switzerland Netherlands 5:15 (3:3, 0:4, 2:3, 0:5)
6 20:00 Czech Republic Austria 18:8 (7:1, 4:4, 4:2, 3:1)
7 22:20 Finland Sweden 9:4 (3:2, 4:1, 0:1, 2:0)
8 10:40 England Germany 16:2 (4:1, 3:1, 5:0, 4:0)
9 13:00 Norway Switzerland 12:9 (3:1, 4:3, 4:0, 1:5)
10 15:20 Austria Spain 16:4 (4:1, 4:0, 4:2, 4:1)
11 17:40 Wales Ireland 8:6 (3:1, 2:1, 1:2, 2:2)
12 20:00 Israel Scotland 12:6 (4:2, 3:0, 3:1, 2:3)
13 22:20 Latvia Netherlands 5:12 (2:3, 1:3, 1:5, 1:1)
14 10:40 Italy Switzerland 6:13 (0:3, 1:2, 3:3, 2:5)
15 13:00 Austria Finland 13:5 (4:0, 3:3, 3:1, 3:1)
16 15:20 Ireland Scotland 9:4 (2:0, 1:2, 4:0, 2:2)
17 17:40 Wales Germany 18:5 (5:2, 3:2, 4:1, 6:0)
18 20:00 Israel England 3:12 (1:1, 1:4, 1:2, 0:5)
19 22:20 Czech Republic Sweden 21:2 (8:0, 5:0, 5:1, 3:1)
20 08:00 Norway Latvia 9:7 (2:2, 4:3, 2:0, 1:2)
21 10:20 Netherlands Italy 19:6 (4:2, 6:1, 5:1, 4:2)
22 12:40 Germany Scotland 6:16 (0:3, 1:4, 3:7, 2:2)
23 15:00 Ireland Israel 10:12 (1:6, 2:3, 2:1, 5:2)
24 17:20 Spain Finland 11:10 (3:4, 2:2, 3:3, 3:1)
25 10:40 Sweden Austria 3:17 (0:4, 1:5, 2:4, 0:4)
26 13:00 England Wales 11:6 (2:2, 3:1, 3:2, 3:1)
27 15:20 Spain Czech Republic 0:23 (0:9, 0:6, 0:5, 0:3)
28 17:40 Italy Norway 8:10 (3:2, 2:1, 1:2, 2:5)
29 20:00 Germany Ireland 8:11 (2:1, 1:2, 4:2, 1:6)
30 22:20 Switzerland Latvia 8:9 (1:2, 0:3, 2:2, 5:1, 0:1)
31 08:00 Wales Israel 12:8 (3:1, 2:1, 3:5, 4:1)
32 10:20 Finland Czech Republic 0:22 (0:7, 0:8, 0:4, 0:3)
33 12:40 Netherlands Norway 11:5 (4:2, 2:2, 1:0, 4:1)
34 15:00 Sweden Spain 8:9 (3:2, 1:1, 3:3, 1:3)
35 17:20 Scotland England 4:15 (2:4, 0:3, 2:6, 0:2)
36 10:40 Latvia Finland PI5 16:4 (3:1, 3:1, 4:1, 6:1)
37 13:00 Spain Switzerland PI6 3:11 (1:2, 1:3, 0:3, 1:3)
38 15:20 Germany Austria PI4 11:8 (2:2, 3:1, 4:2, 2:3)
39 17:40 Scotland Norway PI3 18:4 (5:1, 3:1, 5:1, 5:1)
40 20:00 Ireland Czech Republic PI2 10:12 (2:5, 4:2, 4:3, 0:2)
41 22:20 Israel Netherlands PI1 15:5 (5:2, 5:1, 3:1, 2:1)
42 10:40 Italy Spain Z1 11:3 (5:2, 4:0, 2:0, 0:1)
43 13:00 Sweden Finland Z2 18:7 (2:3, 5:2, 7:0, 4:2)
44 15:20 Ireland Scotland 5SF2 7:10 (0:4, 1:3, 3:1, 3:2)
45 22:20 Netherlands Germany 5SF1 7:8 (3:3, 1:2, 1:1, 2:2)
46 17:40 England Czech Republic SF1 16:10 (4:3, 3:4, 5:0, 4:3)
47 20:00 Wales Israel SF2 5:8 (0:2, 2:1, 1:3, 2:2)
48 10:40 Norway Switzerland 9SF1 9:3 (0:2, 3:0, 1:0, 5:1)
49 13:00 Austria Latvia 9SF2 7:8 (4:2, 1:1, 1:3, 1:2)
50 15:20 Italy Sweden Z3 9:11 (1:3, 4:4, 3:1, 1:3)
51 17:40 Finland Spain Z4 4:10 (1:1, 1:3, 0:5, 2:1)
52 20:00 Germany Scotland 5th Place 5:19 (1:5, 3:4, 0:3, 1:7)
53 22:20 Netherlands Ireland 7th Place 7:12 (1:2, 3:2, 1:4, 2:4)
54 08:00 Switzerland Austria 11th Place 8:14 (1:2, 1:4, 2:6, 4:2)
55 10:20 Norway Latvia 9th Place 8:9 (2:4, 3:2, 2:3, 1:0)
56 12:40 Sweden Spain Z5 7:9 (2:3, 0:2, 4:1, 1:3)
57 15:00 Italy Finland Z6 21:7 (6:1, 4:1, 6:3, 5:2)
58 17:20 Czech Republic Wales Bronze Medal 8:13 (5:2, 2:3, 1:5, 0:3)
59 19:40 England Israel Gold Medal 10:7 (3:2, 2:2, 2:1, 3:2)