Belgian Women's Lacrosse League 2018/19

Game Schedule

Game Date Time Home Away Officials Result
W01-2018/19 Sat 8.9. 10:30 Brussels Bobcats Beegeez Red Rhinos Bonheiden 16:5 (5:1, 4:2, 1:2, 6:0)
W02-2018/19 Sat 8.9. 13:30 Red Rhinos Lubbeek Leopards Bobcats 1+2 Bonheiden 17:0 (4:0, 5:0, 6:0, 2:0)
W03-2018/19 Sat 8.9. 16:30 Foxzones Brussels Badgers Beegeez/Leopards Bonheiden 10:0 (10:0, 0:0, 0:0, 0:0)
W04-2018/19 Sun 16.9. 11:00 Hunting Armadillos Red Rhinos Leopards/Bobcats2 Lubbeek 1:10 (0:2, 0:1, 0:3, 1:4)
W05-2018/19 Sun 16.9. 13:00 Lubbeek Leopards Brussels Badgers Hunting/Rhinos Lubbeek 10:0 (10:0, 0:0, 0:0, 0:0)
W06-2018/19 Sun 23.9. 11:00 Beegeez Braine Bengals Bobcats1/Medusas Heist-op-den-Berg 7:6 (3:0, 1:3, 2:0, 1:3)
W07-2018/19 Sun 23.9. 13:30 Hunting Armadillos Brussels Bobcats Beegeez/Foxzones Heist-op-den-Berg 5:17 (1:6, 0:6, 1:2, 3:3)
W08-2018/19 Sun 23.9. 16:00 Foxzones Machelen Medusas Bengals/Hunting Heist-op-den-Berg 7:11 (3:3, 2:3, 0:2, 2:3)
W09-2018/19 Sun 30.9. 10:30 Machelen Medusas Beegeez Hunting/Bobcats2 Machelen 6:11 (1:3, 1:3, 3:2, 1:3)
W10-2018/19 Sun 30.9. 14:30 Hunting Armadillos Brussels Badgers Medusas/Bees Machelen 14:4 (4:0, 2:1, 4:2, 4:1)
W11-2018/19 Sun 7.10. 11:00 Braine Bengals Foxzones Bobcats2/Medusas Woluwe-Saint-Lambert 16:3 (3:2, 4:0, 4:0, 5:1)
W12-2018/19 Sun 7.10. 14:00 Brussels Badgers Machelen Medusas Bengals/Foxzones Woluwe-Saint-Lambert 2:6 (0:2, 1:2, 0:1, 1:1)
W13-2018/19 Sun 14.10. 14:00 Lubbeek Leopards Brussels Bobcats Bengals/Rhinos Braine-l'Alleud 6:17 (1:5, 2:2, 1:5, 2:5)
W14-2018/19 Sun 14.10. 16:00 Braine Bengals Red Rhinos Leopards/Bobcats1 Braine-l'Alleud 6:9 (2:2, 0:4, 2:1, 2:2)
W15-2018/19 Sun 21.10. 16:00 Machelen Medusas Braine Bengals Bobcats 1+2 Braine-l'Alleud 1:15 (0:5, 0:4, 1:4, 0:2)
W16-2018/19 Sun 28.10. 14:00 Red Rhinos Brussels Badgers Foxzones/Hunting Haccourt 13:0 (7:0, 4:0, 2:0, 0:0)
W17-2018/19 Sun 28.10. 16:00 Foxzones Hunting Armadillos Rhinos/Bobcats2 Haccourt 6:8 (1:2, 0:3, 2:1, 3:2)
W18-2018/19 Sat 3.11. 11:00 Braine Bengals Lubbeek Leopards Beegeez Buggenhout 9:5 (2:1, 3:1, 4:2, 0:1)
W19-2018/19 Sat 3.11. 14:00 Machelen Medusas Brussels Bobcats Bengals/Leopards Buggenhout 1:12 (0:4, 0:3, 0:1, 1:4)
W20-2018/19 Sat 3.11. 17:00 Beegeez Red Rhinos Medusas/Bobcats1 Buggenhout 4:12 (1:2, 0:5, 1:3, 2:2)
W21-2018/19 Sun 11.11. 14:00 Hunting Armadillos Lubbeek Leopards Bobcats1/Foxzones Woluwe-Saint-Lambert 7:14 (1:3, 3:3, 1:5, 2:3)
W22-2018/19 Sun 11.11. 16:00 Brussels Bobcats Foxzones Hunting/Leopards Woluwe-Saint-Lambert 24:2 (6:0, 8:1, 8:1, 2:0)
W23-2018/19 Sun 18.11. 11:00 Brussels Badgers Braine Bengals Foxzones/Beegeez Namur 2:18 (0:9, 1:3, 0:5, 1:1)
W24-2018/19 Sun 18.11. 13:30 Foxzones Beegeez Bobcats2/Bengals Namur 6:10 (2:1, 1:6, 0:0, 3:3)
W25-2018/19 Sat 24.11. 11:00 Beegeez Lubbeek Leopards Red Rhinos Bonheiden 4:9 (1:1, 2:2, 1:4, 0:2)
W26-2018/19 Sat 24.11. 13:30 Machelen Medusas Hunting Armadillos Beegeez/Leopards Bonheiden 3:9 (0:1, 0:3, 2:2, 1:3)
W27-2018/19 Sat 24.11. 16:00 Red Rhinos Brussels Bobcats Medusas/Hunting Bonheiden 0:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0)
W28-2018/19 Sat 16.2. 11:00 Braine Bengals Hunting Armadillos Beegeez/Bobcats2 Buggenhout 12:5 (2:0, 2:1, 3:2, 5:2)
W29-2018/19 Sat 16.2. 14:00 Beegeez Brussels Badgers Bengals/Hunting Buggenhout 16:1 (4:0, 7:0, 1:1, 4:0)
W30-2018/19 Sun 24.2. 11:00 Brussels Bobcats Braine Bengals Hunting Armadillos Heist-op-den-Berg 10:5 (4:1, 1:2, 2:2, 3:0)
W31-2018/19 Sun 24.2. 13:30 Lubbeek Leopards Machelen Medusas Bobcats1/Bengals Heist-op-den-Berg 12:0 (6:0, 3:0, 1:0, 2:0)
W32-2018/19 Sun 24.2. 16:00 Hunting Armadillos Beegeez Leopards/Medusas Heist-op-den-Berg 7:2 (1:1, 1:0, 1:1, 4:0)
W33-2018/19 Sun 3.3. 15:00 Foxzones Red Rhinos Bobcats 1+2 Woluwe-Saint-Lambert 2:17 (1:6, 0:4, 1:3, 0:4)
W34-2018/19 Sun 3.3. 17:00 Brussels Badgers Brussels Bobcats Foxzones/Rhinos Woluwe-Saint-Lambert 3:12 (1:4, 0:3, 2:1, 0:4)
W35-2018/19 Sun 10.3. 11:00 Red Rhinos Machelen Medusas Leopards/Foxzones Lubbeek 10:0 (7:0, 2:0, 0:0, 1:0)
W36-2018/19 Sun 10.3. 13:00 Lubbeek Leopards Foxzones Rhinos/Medusas Lubbeek 12:7 (3:1, 2:3, 4:1, 3:2)
W2-1-2018/19 Sun 31.3. 11:00 Foxzones Brussels Badgers Bengals/YBWNT Namur 9:5 (2:1, 4:1, 2:1, 1:2)
W1-1-2018/19 Sun 7.4. 15:00 Brussels Bobcats Red Rhinos Leopards/Bengals Woluwe-Saint-Lambert 3:8 (2:1, 0:4, 1:3, 0:0)
W1-2-2018/19 Sun 7.4. 17:00 Lubbeek Leopards Braine Bengals Bobcats/Rhinos Woluwe-Saint-Lambert 9:10 (3:1, 2:3, 2:2, 2:4)
W2-2-2018/19 Sun 27.4. 19:00 Beegeez Machelen Medusas Hunting Armadillos/Foxzones Antwerp 0:10 (0:10, 0:0, 0:0, 0:0)
W2-3-2018/19 Sun 7.4. 16:00 Hunting Armadillos Foxzones Beegeez/Medusas Antwerp 14:3 (2:0, 3:1, 4:2, 5:0)
W2-4-2018/19 Sun 14.4. 00:00 Machelen Medusas Brussels Badgers Beegeez/Foxzones Machelen 5:10 (2:2, 1:3, 0:3, 2:2)
W2-5-2018/19 Sun 14.4. 00:00 Beegeez Foxzones Medusas/Badgers Machelen 0:10 (0:10, 0:0, 0:0, 0:0)
W2-6-2018/19 Sun 18.5. 11:00 Hunting Armadillos Machelen Medusas Leopards/Rhinos Lubbeek 12:3 (6:0, 2:1, 2:0, 2:2)
W1-3-2018/19 Sun 18.5. 13:00 Lubbeek Leopards Red Rhinos Hunting Armadillos/Medusas Lubbeek 4:9 (1:1, 0:4, 1:2, 2:2)
W1-4-2018/19 Sun 28.4. 14:00 Braine Bengals Brussels Bobcats Badgers/Hunting Armadillos Braine-l'Alleud 7:8 (2:2, 2:1, 3:1, 0:4)
W2-7-2018/19 Sun 28.4. 16:00 Brussels Badgers Hunting Armadillos Bengals/Bobcats Braine-l'Alleud 7:12 (1:2, 1:4, 2:4, 3:2)
W2-8-2018/19 Sat 4.5. 11:00 Beegeez Hunting Armadillos Medusas/Foxzones Buggenhout 4:12 (1:2, 1:5, 1:2, 1:3)
W2-9-2018/19 Sat 4.5. 14:00 Machelen Medusas Foxzones Beegeez/Hunting Armadillos Buggenhout 10:0 (10:0, 0:0, 0:0, 0:0)
W1-6-2018/19 Sat 11.5. 10:30 Red Rhinos Braine Bengals Bobcats/Leopards Bonheiden 17:8 (2:3, 4:2, 5:1, 6:2)
W1-5-2018/19 Sat 11.5. 13:30 Brussels Bobcats Lubbeek Leopards Rhinos/Bengals Bonheiden 14:7 (2:1, 2:2, 7:0, 3:4)
W2-10-2018/19 Sun 12.5. 15:00 Brussels Badgers Beegeez Bobcats/YBWNT Woluwe-Saint-Lambert 7:9 (3:3, 1:2, 3:1, 0:3)