1 |
Sat |
17.5.
|
09:00 |
Dresden Braves
|
RoCats Rostock |
Group A |
4:5 (2:3, 2:2)
|
2 |
Sat |
17.5.
|
09:40 |
Leipzig Miwoks
|
Latschis Marburg |
Group A |
6:5 (3:4, 3:1)
|
3 |
Sat |
17.5.
|
10:20 |
GaLAXy Defenders Göttingen
|
Bayreuth/Erlangen |
Group B |
6:2 (5:1, 1:1)
|
4 |
Sat |
17.5.
|
11:00 |
Victoria Lacrosse Berlin
|
Cologne Indians |
Group B |
2:7 (1:3, 1:4)
|
5 |
Sat |
17.5.
|
11:40 |
Dresden Braves
|
Leipzig Miwoks |
Group A |
7:4 (4:3, 3:1)
|
6 |
Sat |
17.5.
|
12:20 |
RoCats Rostock
|
Latschis Marburg |
Group A |
1:2 (1:1, 0:1)
|
7 |
Sat |
17.5.
|
13:00 |
GaLAXy Defenders Göttingen
|
Victoria Lacrosse Berlin |
Group B |
5:4 (3:3, 2:1)
|
8 |
Sat |
17.5.
|
13:40 |
Bayreuth/Erlangen
|
Cologne Indians |
Group B |
1:8 (1:6, 0:2)
|
9 |
Sat |
17.5.
|
14:20 |
Dresden Braves
|
Latschis Marburg |
Group A |
4:3 (4:1, 0:2)
|
10 |
Sat |
17.5.
|
15:00 |
RoCats Rostock
|
Leipzig Miwoks |
Group A |
4:3 (2:3, 2:0)
|
11 |
Sat |
17.5.
|
15:40 |
Bayreuth/Erlangen
|
Victoria Lacrosse Berlin |
Group B |
1:4 (1:1, 0:3)
|
12 |
Sat |
17.5.
|
16:20 |
GaLAXy Defenders Göttingen
|
Cologne Indians |
Group B |
5:8 (4:7, 1:1)
|
13 |
Sat |
17.5.
|
17:20 |
Bayreuth/Erlangen
|
Dresden Braves |
Quarterfinal 1 |
1:4 (1:4, 0:0)
|
14 |
Sat |
17.5.
|
18:00 |
Victoria Lacrosse Berlin
|
RoCats Rostock |
Quarterfinal 2 |
5:4 (2:2, 3:2)
|
15 |
Sat |
17.5.
|
18:40 |
GaLAXy Defenders Göttingen
|
Latschis Marburg |
Quarterfinal 3 |
2:3 (2:3, 0:0)
|
16 |
Sat |
17.5.
|
19:20 |
Cologne Indians
|
Leipzig Miwoks |
Quarterfinal 4 |
4:3 (1:3, 3:0)
|
17 |
Sun |
18.5.
|
09:00 |
Bayreuth/Erlangen
|
GaLAXy Defenders Göttingen |
|
2:5 (2:3, 0:2)
|
18 |
Sun |
18.5.
|
09:40 |
RoCats Rostock
|
Leipzig Miwoks |
|
7:4 (4:0, 3:4)
|
19 |
Sun |
18.5.
|
10:20 |
Dresden Braves
|
Latschis Marburg |
Semifinal 1 |
8:2 (4:1, 4:1)
|
20 |
Sun |
18.5.
|
11:00 |
Victoria Lacrosse Berlin
|
Cologne Indians |
Semifinal 2 |
5:6 (3:3, 2:3)
|
21 |
Sun |
18.5.
|
11:40 |
Bayreuth/Erlangen
|
Leipzig Miwoks |
7th place |
1:2 (0:2, 1:0)
|
22 |
Sun |
18.5.
|
12:20 |
GaLAXy Defenders Göttingen
|
RoCats Rostock |
5th place |
5:4 (3:1, 2:3)
|
23 |
Sun |
18.5.
|
13:00 |
Latschis Marburg
|
Victoria Lacrosse Berlin |
3rd place |
3:2 (1:1, 2:1)
|
24 |
Sun |
18.5.
|
14:40 |
Dresden Braves
|
Cologne Indians |
Final |
7:5 (4:4, 3:1)
|