Game Schedule
|
M1 |
09:00 |
K-Town Lumberjacks
|
Göttingen Lacrosse |
Green |
|
0:0 (0:0, 0:0) |
M2 |
09:30 |
Dortmund Wolverines
|
BLAX |
Orange |
|
0:3 (0:3, 0:0)
|
M3 |
10:00 |
Prachtsternschnecken
|
Marburg Saints |
Grey |
|
4:3 (4:2, 0:1)
|
M4 |
10:30 |
Scotland Grizzlies
|
GLACHS (Alumni) |
Green |
|
2:6 (2:6, 0:0)
|
M5 |
11:00 |
Aachen Eagles
|
Pick-Up Team |
Orange |
|
6:4 (6:4, 0:0)
|
M6 |
11:30 |
Grom Warzawa
|
Leipzig Lacrosse |
Grey |
|
0:1 (0:1, 0:0)
|
M7 |
12:00 |
Scotland Grizzlies
|
Göttingen Lacrosse |
Green |
|
0:1 (0:1, 0:0)
|
M8 |
12:30 |
BLAX
|
Pick-Up Team |
Orange |
|
5:2 (4:1, 1:1)
|
M9 |
13:00 |
Marburg Saints
|
Leipzig Lacrosse |
Grey |
|
1:1 (1:1, 0:0)
|
M10 |
13:30 |
GLACHS (Alumni)
|
K-Town Lumberjacks |
Green |
|
4:1 (3:0, 1:1)
|
M11 |
14:00 |
Aachen Eagles
|
Dortmund Wolverines |
Orange |
|
4:0 (2:0, 2:0)
|
M12 |
14:30 |
Grom Warzawa
|
Prachtsternschnecken |
Grey |
|
3:0 (1:0, 2:0)
|
M13 |
15:00 |
K-Town Lumberjacks
|
Scotland Grizzlies |
Green |
|
2:3 (2:3, 0:0)
|
M14 |
15:30 |
Aachen Eagles
|
BLAX |
Orange |
|
8:6 (4:3, 4:3)
|
M15 |
16:00 |
Prachtsternschnecken
|
Leipzig Lacrosse |
Grey |
|
3:2 (3:1, 0:1)
|
M16 |
16:30 |
GLACHS (Alumni)
|
Göttingen Lacrosse |
Green |
|
6:3 (6:3, 0:0)
|
M17 |
17:00 |
Pick-Up Team
|
Dortmund Wolverines |
Orange |
|
2:2 (2:2, 0:0)
|
M18 |
17:30 |
Marburg Saints
|
Grom Warzawa |
Grey |
|
2:1 (2:1, 0:0)
|
M19 |
18:00 |
GLACHS (Alumni)
|
Scotland Grizzlies |
Q1 |
|
6:1 (6:1, 0:0)
|
M20 |
18:30 |
Aachen Eagles
|
Grom Warzawa |
Q2 |
|
1:2 (1:2, 0:0)
|
M21 |
19:00 |
Leipzig Lacrosse
|
Göttingen Lacrosse |
Q3 |
|
6:5 (6:5, 0:0)
|
M22 |
19:30 |
BLAX
|
Marburg Saints |
Q4 |
|
6:1 (6:1, 0:0)
|
|
M23 |
09:00 |
Prachtsternschnecken
|
Pick-Up Team |
9th-12th |
|
10:0 (10:0, 0:0)
|
M24 |
09:30 |
Aachen Eagles
|
Göttingen Lacrosse |
S1 |
|
5:2 (5:2, 0:0)
|
M25 |
10:00 |
Dortmund Wolverines
|
K-Town Lumberjacks |
9th-12th |
|
1:7 (1:6, 0:1)
|
M26 |
10:30 |
Scotland Grizzlies
|
Marburg Saints |
S2 |
|
0:4 (0:4, 0:0)
|
M27 |
11:00 |
Prachtsternschnecken
|
K-Town Lumberjacks |
9th-12th |
|
1:1 (1:1, 0:0)
|
M28 |
11:30 |
Grom Warzawa
|
Leipzig Lacrosse |
S3 |
|
1:6 (1:5, 0:1)
|
M29 |
12:00 |
Dortmund Wolverines
|
Pick-Up Team |
9th-12th |
|
2:1 (2:1, 0:0)
|
M30 |
12:30 |
GLACHS (Alumni)
|
BLAX |
S4 |
|
4:3 (4:3, 0:0)
|
M31 |
13:00 |
Pick-Up Team
|
K-Town Lumberjacks |
9th-12th |
|
0:10 (0:10, 0:0)
|
M32 |
13:30 |
Aachen Eagles
|
Scotland Grizzlies |
7th place |
|
6:2 (6:2, 0:0)
|
M33 |
14:00 |
Dortmund Wolverines
|
Prachtsternschnecken |
9th-12th |
|
0:4 (0:4, 0:0)
|
M34 |
14:30 |
Grom Warzawa
|
BLAX |
3rd place |
|
3:4 (3:4, 0:0)
|
M35 |
15:00 |
Göttingen Lacrosse
|
Marburg Saints |
5th place |
|
1:2 (1:2, 0:0)
|
M36 |
15:30 |
Leipzig Lacrosse
|
GLACHS (Alumni) |
Final |
|
2:3 (2:3, 0:0)
|